Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spyro

28. 5. 2006
Lukáš Žehra aka DJ Spyro se narodil v severočeském pohraničí, ve městě Hrádek nad Nisou. Již v patnácti letech ho zcela pohltila vlna taneční hudby, které se sám začal brzy aktivně věnovat.
Po prvních seznámeních s technikou DJingu se rozhodl pro styl, který byl nejbližší jeho vnímání světa. Techno se tak již v ranném mládí stalo nedílnou součástí jeho života. V sedmnácti letech si pořizuje první gramofony a začíná doma pilně cvičit a pilovat svou techniku. Pod vedením svých přátel si tak postupně vypracovává svůj vlastní styl .
Záhy se pak stává součástí sound systému Reverse DJs, který si rychle získal na severu Čech značnou popularitu a získává tím první zkušenosti s vystupováním na parties a v klubech v regionu. Brzy se jeho jméno objevuje na plakátech vedle jmen špiček světové a domácí techno scény, jako jsou Sven Väth, Jeff Mills, DJ Rush, Luke Slater, Marco Bailey, Felipe, Slobodan, Jacek Sienkiewicz, Diana D´Ruz a Kaisersoze, Lucca nebo Agent.
DJ Spyro je v současnosti rezidentem techno seriálu Shotgun ale je také rezidentem kultovního libereckého klubu Liquid, kde produkuje svou rezidentní noc Dynamic Line.
Lukáš zaznamenal mimo jiné také významný úspěch v prestižní soutěži TWM Centra, když ji v roce 2002 vyhrál.
Letos DJ Spyro vystoupí na dvou nejprestižnějších domácích open air festivalech Creamfields a Summer of Love!
V součastnosti je již se DJ Spyro součástí prestižního bookingu agentury JPA Group, která má na svém kontě pořádání největších domácích tanečních festivalů Creamfields a dalších úspěšných klubových nocí a in-door festivalů.
Zařadil se tak po bok domácí taneční špičky Michaela Buriana, Orbitha, Kaisersozeho, Trávy a DJe Loutky.